Jeden z najbardziej zjawiskowych krajów na świecie położony pomiędzy Andami i Pacyfikiem – te określone są oczywiście o fascynującym Chile, którego dziewicza natura oraz rozciągające się nawet kilometrami pustkowia pełne budynków liczących tysiące lat stanowi atrakcję dla przybyszów z całego świata. Jest to kraj wart odwiedzenia przez cały rok.

Kolorowe miasteczko
Nie daleko od stolicy Santiago zainteresowany turysta może natknąć się na malowniczy port Valparaiso, którego historia sięga pięćset lat. Okazuje się to być miejsce wyróżniające się pod względem barw spotykanych na każdym kroku: żółty, czerwony i niebieski to dominujące barwy panujące pośród zabudowań zlokalizowanych na stromym zboczu, który niemalże zatapia się w oceanie. „Perła Pacyfiku” zachwyca nie tylko swoją kolorystyką, ale również charakterystyką konstrukcji budowlanych, szczególnie wymyślnie udekorowanych i ozdobionych schodach oraz barwnych muralach. Środkowy obszar miasta czyli Plaza Sotomayor skrywa niesamowity labirynt krętych alejek. Da się natknąć tutaj na często organizowane eventy kulturalne i uliczne występy (nie bez przyczyny miasto bywa określane artystyczną bohemą). Jednym z wyróżników Valparaiso są kolejki umożliwiające sprawne przedostanie się do wyżej ulokowanych partii miejscowości.

Kilkudniowa wyprawa trekkingowa
Południe Chile znajdujące się w obszarze Parku Narodowego Torres del Paine jest idealne na kilkudniowe wycieczki trekkingowe. Teren pieszych tras rozpościera się pośród górskich szczytów i jezior wypełnionych flamingami. Wszystko to otaczają lodowce i lasy, a skały mają niemalże pionową konstrukcję. Miesiące najlepiej nadające się na trekking to grudzień, styczeń, luty i marzec, lecz za każdym razem należy mieć wzgląd na różne warunki atmosferyczne.

Tajemnice Wyspy Wielkanocnej
Jedną z najciekawszych atrakcji Chile są ciągnące się przez niemal 4000 kilometrów wybrzeża. Najbardziej odizolowanych ląd świata czyli Wyspa Wielkanocna to miejsce monumentalnych posągów, które bywają nazywane w zbiorowej świadomości jako Moai. Miejscowi Polinezyjczycy wyrzeźbili w wulkanicznych skałach znane na całym świecie głowy. Ich historia rozpoczęła się pomiędzy XI i XII wiekiem . Co tajemnicze i dotąd rozbudzające wyobraźnię, to fakt przenoszenia niemal ważących 20 ton skał przez ówczesną ludność. Każdy z posągów jest własnością Parku Narodowego Rapa Nui, a na wyspę można dostać się za pomocą samolotu kursującego każdego dnia.

Suche miejsce Ziemi
Chile opisują nie jedynie wysokie, pionowe szczyty, tajemnicza wyspa, wyjątkowo długie oceaniczne wybrzeże, lecz również pustynia – Atakama. Rozciągający się 105 m2 obszar nigdy nie zanotował żadnych opadów. Na obszarze pustyni można ujrzeć Dolinę Valle de la Luna o istnie księżycowym krajobrazie podobnym do tego jaki jest powszechny na Marsie. Godna odwiedzenia jest również błękitna solanka Laguna Verde oraz niestety niezbyt dostępny obszar El Tatio z wybuchającymi gejzerami. Gorące źródła Termos Banos to z pewnością jeden z najciekawszych obszarów Chile. Kraj ten zadziwia także wielkimi solnymi jeziorami, doliną śmierci oraz dinozaurów.