Gdy chodzi o preferencje Polaków co do kierunków najczęściej obieranych na wakacje oraz wczasy to można dostrzec, iż największym popytem, popularnością cieszą się szczególnie kraje Europy zachodniej oraz południowej. To tam, gdzie są takie atrakcje jak ładne krajobrazy, plaża, słońce, woda oraz wysokie temperatury Polacy zazwyczaj najczęściej spędzają swoje urlopy. Jednak warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, że w Europie jest wiele pięknych miejsc, nawet jeśli nie są to typowo wczasowe kurorty letnie lub zimowe, do takich krajów zalicza się na pewno Łotwa. Jest to kraj nadbałtyckie, które jest zlokalizowane w północnej części Europy, mimo że temperatury nie są tam tak bardzo wysokie jak na południu, to jednak jest mnóstwo czynników, które powodują, iż jest to kraj warty zainteresowania.
Łotwa to idealne miejsce dla koneserów zwiedzania a także osób, które bardzo wysoko cenią sobie przede wszystkim uroki, cudowne krajobrazy, obecność zabytków oraz bardzo ciekawych miejsc. W przypadku takiego państwa nie można ubolewać nad ich brak. Na specjalną zainteresowanie podczas wyjazdu na Łotwie zasługuje z pewnością wyjątkowo piękne oraz interesujące miejsce, jakim jest Park Narodowy „Guaja”. Jeśli chodzi natomiast o zwiedzanie, to warto zwiedzić takie obiekty jak choćby popularny pałac w Rundale, czy też Pomnik Wolności znajdujący się w stolicy Łotwy-Rydze. Pięknym obiektem, który z pewnością robi wrażenie jest także kościół Świętego Piotra w Rydze. Pod tym względem na pewno nie należy narzekać na brak interesujących i godnych uwagi oraz zobaczenia obiektów.
Jeżeli chodzi o sam wyjazd do Łotwy to na pewno już przed wyjazdem warto się do niego odpowiednio przygotować. Słowo przygotowanie w tym konkretnym przypadku odnosi się zwłaszcza do tego, żeby zebrać i przyswoić choćby podstawową wiedzę o tym jakie zwyczaje panują w danym państwie, czego nie należy tam robić, co na przykład jest nie koniecznie widziane. Warto również nauczyć się choćby kilku podstawowych oraz grzecznościowych zwrotów, którymi to będzie można się posiłkować podczas wyjazdu na Łotwie, choć oczywiście w tym kraju, jak i w większości krajów europejskich znajomość języka angielskiego ułatwia komunikację. Należy także dowiedzieć się jaka waluta występuje w określonym kraju, żeby później bez większych problemów można było robić zakupy, rezerwacje, lub też na przykład inne różnego rodzaju transakcje pieniężne.
Zapewne większość ludzi w czasie wyjazdu zamierza kupić różnego rodzaju suverniry. Są one po to, żeby mieć możliwość zgromadzić je u siebie, aby przypominały o urlopie w określonym miejscu, lecz i również dla bliskich. Należy zatem dowiedzieć się co jest typowe oraz charakterystyczne dla danego kraju, aby można było to kupić i obdarować kogoś dla nas ważnego, sprawić mu radość i być może również zachęcić do takiego przyjazdu na Łotwę.
Należy przypomnieć też, iż sam wypad do tego kraju, a także urlop w nim wiąże się z bardzo niskimi opłatami, zwłaszcza w porównaniu z takim wyjazdem w stronę południowej lub zachodniej Europy, co jest niezwykle dobrą wiadomością dla osób, które mają trochę ograniczony budżet domowy. Jeżeli ktoś chce przeżyć cudowną przygodę oraz obejrzeć wiele pięknych, a zarazem atrakcyjnych oraz niezwykle ciekawych miejsc, to Łotwa na pewno będzie trafnym wyborem.