Efektywna metoda szukania a także zamawiania tanich biletów lotniczych wymaga sprytu i szczególnie ogromnej dozy wytrwałości. Nie wystarczy parę minut, czasami są niezbędne całe godziny, aby zdobyć upragniony bilet za akceptowalną przez nas wartość.

W jaki sposób zatem tanio latać po świecie oraz nie przegapić szczególnie opłacalnych propozycji? Na cenę tanich biletów lotniczych wpływa zwłaszcza obrany przez nas kierunek wyprawy oraz jej termin. Najlepszym rozwiązaniem jest unikać wysokiego sezonu, a zatem nie zamawiać biletów w czasie wakacyjnym, między świętami lub przypadającym na długie weekendy. Co normalne, kwoty będą się bardzo różnic od tradycyjnych i mogą szybko wystrzelić nawet o kilkaset procent wzwyż. Kiedy zatem jest najlepszy termin na kupno? To jesień – miesiące takie jak październik i listopad, wiosna czyli czas przypadający od lutego do kwietnia oraz wartą uwagi wskazówką jest zamawianie biletów np. w środę.

Pośród popularnych kierunków, trzeba wyszukiwać te pracownicze – sprawdzają się w chęci oszczędzania znacznie bardziej od turystycznych. Przykładem może być lot do Oslo czy też Sztokholmu, które w końcowym podliczeniu wychodzą znacznie korzystniej od najbardziej obleganych kierunków takich jak Hiszpania, Malta albo Malezja.

Główną zasadą, której powinien trzymać się każdy urlopowicz chcący zaoszczędzić jest kupowanie biletów znacznie wcześniej, dzięki czemu będzie można znaleźć najbardziej opłacalne tanie bilety lotnicze. Planowanie wycieczki powinno zacząć się stosownie wcześnie, nawet 3 do 6 miesięcy przed docelowym terminem jej realizacji. Uchroni to przed wielkimi kwotami biletów rezerwowanych w tak zwanym ostatnim momencie. Trzeba obejrzeć witryny różnych linii lotniczych parę razy w tygodniu lub nawet codziennie, dlatego atrakcyjne propozycje mogą pojawić się w każdej chwili a także przyczynić się do znalezienia naprawdę opłacalnej okazji. Tym bardziej, że warto mieć na względzie, iż tanie bilety oraz interesująco cenowo oferty rozchodzą się w zastraszająco ekspresowym tempie. Aby zapobiec pominięciu jednej z nich, trzeba zapisać się do newsletterów oferowanych przez prawie każdą linię lotniczą.

Co jeszcze jest warte zauważenia? Warto koniecznie rezerwować loty z lądowaniem na portach peryferyjnych. Są zdecydowanie niższe od tych najbardziej popularnych pośród wczasowiczów a także uczęszczanych przez największą liczbę turystów. Tego typu porty lotnicze znajdują się zazwyczaj w ofertach nisko-kosztowych przewoźników i są wspaniałą alternatywą. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, iż zazwyczaj są one oddalone od największych ośrodków oraz przeważnie w odległości sto kilometrów.

Należy stale i dokładnie porównywać tanie linie z standardowymi przewoźnikami. Ich ceny bardzo często są bardzo konkurencyjne, a linie obsługują najważniejsze lotniska. Ceny biletów lotniczych na stronach przewoźników potrafią wzrosnąć lub zmniejszyć się nawet kilka razy dziennie. Jednym z trików jest niewpisywanie dokładnej daty wyjazdu w wyszukiwarce na stronie internetowej. W czym to pomoże? Otóż, w skrajnych przypadkach, wyświetlana cena biletu może być mniejsza nawet do 90-ciu %. Świetnym rozwiązaniem może być również wpisanie daty wcześniejszej, a następnie „przeklikanie” do faktycznie przez nas preferowanej. Jedna z teorii niektórych z podróżników i urlopowiczów mówi o zamawianiu biletów w ostatnim możliwym momencie.