Horyzont naznaczony ogromnych rozmiarów tankowcami i statkami towarowymi to widok z Singapuru.

Dzielnica finansowa pocztówką państwa
Niewątpliwie Singapur kojarzy się z bogactwem pięknych, szklanych wysokich wieżowców, których ściany odbijają się na powierzchni Marina Bay. Atmosfera miasta jest nie do zapomnienia. Miasto fascynuje swoim pedantycznym porządkiem i precyzją w organizacji. Kombinacja stali i szklanych powierzchni nigdy nie wydawała się równie niesamowita jak tutaj. Zestawienie nowoczesnych osiągnięć architektury nad brzegiem wody robi piorunujące wrażenie. Dla turysty atrakcyjnym będzie widok hotelu Marina Bay Sands w konstrukcji przypominającym łódź. Po zmroku jedną z atrakcji są pokazy laserów, z tego powodu warto pojawić się w tym miejscu tuż po zachodzie słońca. Doskonała organizacja miast ukazuje się również w systemie komunikacji. Najważniejszym wyznacznikiem reprezentatywnym dla tego zakątku jest niezwykle punktualne, szybkie i wyjątkowo wygodne metro. Dobrze jest ujrzeć na własne oczy i choć jednokrotnie skorzystać z tak wspaniałej komunikacji miejskiej.

Chinatown
Pośród najbardziej znanych miejsc w Chinatown jest warta zainteresowania świątynia Złotego Zęba Buddy, która jest ogromnych rozmiarów budynkiem, który ma 3 piętra parkingów podziemnych a także windę. Ząb znajduje się na 4 piętrze, z kolei na dachu można zobaczyć ogród. Chinatown to miejsce prawie jedynie zasiedlone przez przyjezdnych.

Natura w metalowej odsłonie
Cudowny park Gardens by the Bay znajdujący się w najbliższej okolicy słynnego hotelu Marina Bay Sands oferuje niesamowite widoki. Można tam ujrzeć rozpostarte na kilka kilometrów kielichy porośnięte roślinnością – ogromne metalowe obiekty. Ciekawą atrakcją okazuje się odbywający się każdego dnia o zmroku czarodziejski spektakl, gdzie najważniejsze role spełniają światło i muzyka. W ogrodzie botanicznym dobrze jest udać się do wyznaczonego miejsca, w którym znajduje się park orchidei. Ogród ma wspaniałą atmosferę stwarzaną przez ciemne ścieżki rozstawione w całym lesie deszczowym.

Jedno z największych akwariów świata oraz wyjątkowe ZOO
Przebywając w Singapurze dobrze jest rzecz jasna nie tylko pospacerować po głównym centrum miasta, ale także wpaść do uznawanego za jedno z najlepszych na świecie okazałego ZOO (River Safari, Night Safari, Park Ptaków Jurong), jak i również odwiedzić znaną na świecie Arab Street i kościół Chijmes (teren wypełniony restauracjami). Wspaniały kompleks zoo ukazuje głównie ptaki, również drapieżniki. Wiele zwierząt nie jest oddzielonych żadnym płotem, ani siatką, co sprawia wrażenie przebywania na prawdziwym safari. Z kolei na wyspie Sentosa koniecznie warto jest odwiedzić oceanarium S. E. A. Auarium Marine Life Park. Jest najbogatszym na świecie, wypełnia je 45 000 000 litrów wody i żyje tam ponad sto tysięcy gatunków stworzeń wodnych. Składające się z przestronnych przejść i wielkich zbiorników wodnych zachwyca od pierwszego wejrzenia. Przez idealnie przeźroczyste szyby można spojrzeć wprost do morza. Fauna oceaniczna jest świetnie ukazana zdumiewa różnorodnością. Bez wątpienia zapewni niezapomniane wrażenia.