Podróże, jak popularną i naturalną częścią życia, dzięki nowoczesnej technice, stały się w czasach obecnych, świadczą setki milionów turystów, podróżujących corocznie po całym świecie. Szybkość i wygoda podróżowania, pozwalają na dotarcie do niemalże każdego zakątka każdemu, kto planuje zobaczyć niezwykłe miejsca lub, po prostu, odwiedzić rodzinę czy znajomych. Dla tych, którzy po przylocie na lotnisko mają zamiar odkrywać nieznane rejony kraju, przemierzając go wzdłuż i wszerz, a nie posiadających własnego środka transportu, idealnym rozwiązaniem jest wypożyczalnia samochodów.

Z tej formy korzysta obecnie spora część turystów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dla tych drugich, kraj nasz stanowi bardzo atrakcyjne miejsce, pośród innych europejskich, które są na drodze ich turystycznych planów. Walory rodzimego krajobrazu, połączone z tradycyjną polską gościnnością, zachwalane są przez nich, dzięki czemu turystyka w Polsce rozwija się coraz bardziej, przynosząc dla budżetu państwa zwiększające się dochody finansowe. Konieczny w tym przypadku jest dalszy rozwój infrastruktury turystycznej, bez której niemożliwym jest dalszy rozwój tejże dochodowej sfery działalności. Do jej rozbudowania niezbędne są jednak odpowiednio spore środki finansowe, z których znalezieniem boryka się ekipa rządowa. Spory prowadzone z władzami parlamentu Unii Europejskiej, nie nastawiają optymistycznie, gdyż te ostatnie nie są zbyt chętne do ekonomicznego wspierania państwa, którego władze obecne nie chcą się podporządkować ich żądaniom. Spory polityczne, niestety zawsze odbijają się negatywnie na zwykłych obywatelach płacących podatki.

Realizacja przyszłościowych planów budowy nowoczesnego lotniska w Polsce, które nie tylko odciążyłoby te z małą przepustowością, ale przede wszystkim spowodowałoby napływ ogromnej ilości pasażerów, przyniosłaby ogromne korzyści. Największą, byłaby z pewnością, ta ekonomiczna, gdyż opłaty i podatki lotniskowe zasiliłyby państwową kasę. Kolejna, to oczywiście dodatkowe miliony turystów odwiedzających kraj nad Wisłą. Dla nas samych również, pragnących udać się w daleką podróż, stanowiłaby ułatwienie w wyborze najdogodniejszego lotniska.

Jak to jednak bywa w rzeczywistości i walce w konkurencji interesów, plany takie nie zawsze podobają się innym sąsiadom, których huby lotnicze przynoszą niebagatelne zyski. Powstanie nowego w kraju sąsiednim, poważnie mogłoby zagrozić tymże interesom, zmniejszając ilość pasażerów korzystających z przesiadek na ich terytorium, a co za tym idzie, uszczuplenie wspływów finansowych. W biznesie jednak nie ma sentymentów i przyjaźni. Należy trzymać się mocno ustalonego planu i podążać konsekwentnie w jego realizacji. Należy pamiętać, że ci którzy buntują się i grożą, wyczuwają zagrożenie i siłę konkurenta. Kraj nasz, z jego warunkami, tradycją, kulturą i pięknem naturalnych krajobrazów, zasługuje na to, by turystyka rozwijała się z roku na rok, przynosząc odwiedzającym ogrom pozytywnych doświadczeń i wrażeń, a państwu – dostatek i bogactwo.