Wśród Polaków można dostrzec tendencję, iż jako idealne miejsce na wakacje, urlop, odetchnięcie wskazują takie, gdzie jest pięknie, ciepło, niedrogo, a także tam gdzie znajduje się plaża, woda. Z tego powodu tak wielkim zainteresowaniem cieszą się wakacje w zakątkach Europy południowej, lub zachodniej, gdzie zwykle natkniemy się na właśnie takie sprzyjające warunki. Z drugiej strony spotkać można też zwolenników odwiedzania innych państw, gdzie również istnieje możliwość skorzystania z wielu atrakcji, jak na przykład zwiedzanie, czy zapoznawanie się z tamtejszą kultura, tradycją. Wśród takich ciekawych państw swoje miejsce ma z pewnością Litwa. Jest to nadbałtycki kraj, który sąsiaduje z Polską i znajduje się w północnej części Europy.
Odwiedzając Litwę warto zwrócić na miejsca, które w szczególny sposób zapisały się w historii. Wśród nich należy niewątpliwie zwrócić uwagę na takie, jak chociażby Ostra Brama w stolicy- Wilnie, czy też Góra Krzyży, jak i również takie miejsce jak Baszta Giedymina, lub położony w urokliwym i ciekawym miejscu Zamek w Trokach. Litwa to miejsce, gdzie podobnych atrakcji jest naprawdę bardzo dużo. Dlatego też, planując wyjazd na Litwę dobrze jest przeznaczyć na to nieco dłuższy okres czasu, gdyż bez wątpienia będzie on owocnie wykorzystany. Na pewno w ogólnym ujęciu na uwagę zasługują takie miasta, jak chociażby stolica, czyli Wilno, a także i Kowno.
Jeśli ktoś decyduje się na spędzenie wakacji, czasu wolnego, czy też po prostu ma zamiar odwiedzić Litwę, to dobrze żeby wcześniej zdobył choćby elementarną wiedzę na temat tego ciekawego państwa, które graniczy z Polską. Przede wszystkim należy dowiedzieć się jaka waluta obowiązuje w tym kraju, dzięki temu nie pojawią się różnego rodzaju przykre niespodzianki podczas zakupów, rezerwacji, czy po prostu spraw związanych z płatnościami. Bez wątpienia przydatnym dodatkiem byłaby też nauka przynajmniej kilku często używanych słów i zwrotów, na przykład tych grzecznościowych w języku litewskim. Dzięki temu będzie można z nich skorzystać choćby w czasie rezerwacji pokoju, czy też kupowania pamiątek, czy zamawiania posiłków. Można również nieco bardziej zagłębić się w tamtejszą kulturę i obyczaje po to, żeby na przykład nie pokazać, albo nie powiedzieć czegoś, co dla kultury danego narodu jest nie miel widziane. W tym celu doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju poradniki dla przyjezdnych, czy podróżników, które są skonstruowane tak, aby właśnie pokazać informacje o danym państwie, jak i również ułatwić jego poznanie.
Na pewno na uwagę zasługuje też fakt, że taki wyjazd, oraz pobyt na Litwie jest opcją tańszą, aniżeli na przykład wczasy w państwach Europy Zachodniej, czy Południowej, dlatego też jest to doskonała opcja dla tych osób, które mają nieco mniejszy budżet na wakacje, czy też chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy. Okazuje się, że to nie są to jedyne zalety wynikające z wakacji na Litwie, jak już zostało wspomniane to niesamowicie ciekawy i wart zobaczenia zakątek świata, który może inspirować, fascynować i powodować, że ktoś z ogromną przyjemnością wróci tam w najbliższym czasie, żeby poznać to państwo jeszcze bardziej.