Ogród zoologiczny, w skrócie popularne zoo jest miejscem chętnie odwiedzanym nie tylko przez dzieci,ale również osoby dorosłe. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każde takie miejsce odznacza się wielobarwnością i różnorodnością przedstawicieli świata zwierząt i roślin.

Największe ogrody zoologiczne w Polsce znajdują się w Warszawie i we Wrocławiu. Każdy z nich warto odwiedzić w wolnym czasie. Idealnym do tego terminem jest okres wakacyjny, w którym zoo otwarte są codziennie do późnych godzin wieczornych. Dzięki tak długim godzinom otwarcia, ogrody zoologiczne można podziwiać zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie lubią spacerów w wysokich temperaturach powietrza. Okazuje się, że również niektóre zwierzęta nie są w stanie normalnie funkcjonować przy tak wysokich temperaturach, dlatego nie rzadko zdarza się, że chowają się one przed słońcem, co utrudnia ich zobaczenie. W związku z wysokimi temperaturami powietrza, zarówno warszawskie, jak i wrocławskie zoo warto odwiedzać wieczorami. Mniejszy tłok i niższe temperatury z pewnością pozwolą spędzić ten czas w bardziej komfortowych warunkach i obejrzeć znacznie większą liczbę ciekawych okazów zwierząt.

Jednak które zoo wybrać, by zaspokoić oczekiwania najmłodszych? Zarówno warszawskie, jak i wrocławskie zoo posiada szereg różnorodnych atrakcji. Dlatego też, nie zawsze daleka turystyka jest konieczna. Wystarczy zwiedzić zoo, które znajduje się bliżej naszego miejsca zamieszkania. Poza tym, jak wiadomo daleka turystyka w tak upalne dni może skutecznie zniechęcić nawet najwytrwalszych podróżnych. Nie trzeba jednak pokonywać wielu kilometrów, by poznać ciekawy świat zwierząt. Obydwa wskazane ogrody zoologiczne oferują szeroki zakres możliwości i atrakcji, które niewątpliwie zadowolą oczekiwania zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych odwiedzających.

Jedną z ciekawszych atrakcji wrocławskiego zoo jest możliwość przejazdu kucykiem. To małe zwierzę z pewnością zaskoczy ciekawskich i stanie się wspomnieniem, które pozostanie z dzieckiem na długi czas. Na terenie wrocławskiego zoo znajduje się też kilkanaście pawilonów tematycznych, przedstawiających ciekawe życie wybranych gatunków zwierząt lub świata roślin. Z kolei warszawskie zoo, w sezonie letnim udostępnia możliwość skorzystania z wesołego miasteczka. Wśród jego atrakcji znaleźć można zjeżdżalnie, karuzele i strzelnice. Wszystko to na świeżym powietrzu.

Zarówno warszawskie, jak i wrocławskie zoo udostępnia wszystkim turystom możliwość zakupu biletów przez internet. Takie rozwiązanie jest szczególnie istotne dla rodzin z małymi dziećmi, które nie są w stanie wytrzymać dłuższej chwili w długich kolejkach.
Podsumowując, nie zawsze ogólnie pojęta turystyka wiąże się z dalekimi i wyczerpującymi podróżami. Czasem wystarczy niedaleki wyjazd za miasto czy odwiedzenie ciekawych miejskich atrakcji, by móc się zrelaksować i spędzić miły dzień z najbliższymi. Warto już teraz rozpocząć planowanie z uwagi na nadchodzące wakacje.